EMT Borular   

 

Kullanım Alanı: 

EMT, çelik elektrik tesisat borusudur. Dahili ve harici ortamlarda, elektrik tesisatında kabloların güvenli biçimde çekilmesi için kullanılır. Galvanizli çelikten üretildiği için, mekanik koruma sağlar. Vidalı ya da sıkmalı rakor ve muflar ile bağlantıları, diş açmaya gerek duyulmaksızın yapılır. Bu özelliği ile, dişli borularda karşılaşılan ve hem özel ekipman gerektiren hem de sahada işçilik maliyetini artıran diş açma gereksinimini ortadan kaldırır. EMT Boru tesisatı, özellikle sıva üstü tesisatlarda, plastik bazlı borulara alternatif, olurlu bir çözümdür. EMT Boru standart 10 feet (3.05 metre) uzunluğunda ve 1/2" ile 4" (16mm ile 103mm) arası nominal çaplarda imal edilmektedir.

 

 

Özellikler:  
• EMT Boru hem iç hem de dış yüzeyden, sıcak daldırma galvaniz ile kaplıdır.
• İç/Dış sıcak daldırma galvaniz kaplı olması hem ortamdan ötürü paslanmaya hem de galvanik korozyona karşı dayanıklıdır.
• Dış yüzeyi, sıcak daldırma sonrası korozyona dayanımı artırıcı özel bir kaplamayla kaplanmıştır.
• İç yüzeyi, kablo çekimini kolaylaştıracak biçimde pürüzsüz ve çapaksızır.
• Yüksek kalite çelikten üretilip elektrik dirençli kaynakla, pürüzsüz biçimde birleştirilmiştir.
• Yüksek metal esnekliği (ductility) sayesinde, kolayca bükülebilir, sahada kesilebilir.

Neden Wheatland Tube en iyi seçenektir: boru hattının iş yerinde kolayca kesilmesini, bükülmesini ve diş açılmasını sağlar Ürünlerimiz Amerika'da üretilmiştir. Müşterilerimize en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz. 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis