GRSC ve IMC Borular 

Kullanım Alanı: 

GRSC Boru (Dişli galvanizli dikişli çelik boru) NEC standardının 344. maddesinde, onaylı aksesuarlarla birlikte montajı yapıldığında, topraklama iletkeni olarak da kullanılabilen, elektrik kablolarının korunması ve taşınması amacıyla kullanılacak dişli elektrik tesisat borusu olarak tanımlanmıştır. 
GRSC Boru (Dişli galvanizli dikişli çelik boru), çelik elektrik tesisat boruları içerisinde et kalınlığı en yüksek olanıdır. Ucunda ek mufuyla birlikte gelir. dişli çelik boru (GRSC Conduit)  UL6 şartnamesine uygun yüksek mekanik koruma, dayanıklılık ve süneklik özelliklerine sahiptir. 

 

Ürün Bilgisi:

GRSC boru yüksek dayanımlı çelikten, elektrik direnç kaynaklaması yapılarak imal edilir. 

GRSC Boru, (Rigid Steel Conduit) iç ve dıştan sıcak daldırma galvanizle kaplı olduğu için, korozyana dayanım özelliği üst düzeyde olup, içten galvaniz kaplı olması da, endüstride kullanılan diğer borulara karşı üstünlük sağlamaktadır. 

Dış yüzeyi, sıcak daldırma sonrası, ekstra bir kat koruyucu ile daha kaplanarak, korozyon dayanımı artırılmıştır. İç yüzeyi, kablo çekiminin kolaylaşması için çapaklardan arındırılmıştır. Süneklik özelliği, rijid boruların sahada işlenmesinde sorun yaratabilen bükme, kesme ve diş açma işlemlerinde kolaylık sağlar. 

Rijid Boru (GRSC Conduit) 1/2" (16mm) ile 6" (155mm) çapları arasında, 10 feet (3.05 m) uzunluğunda imal edilir. Rijid borunun her iki ucuna da diş açılır ve bir ucunda ek mufu diğer ucunda ise, dişleri koruyucu plastik kapak bulunur.

Özellikler:

Kalitede Devamlılık: 
• Uzun ömürlü; dayanıklı, güçlü ve an ağır çevre/iklim koşullarında kullanım için uygun
• Borunun imal edildiği  çelik dikiş kaynaklaması ile kalite standartlarına uygun olarak kaynaklanır.
• İç yüzeyde dikiş izi yoktur ve pürüzsüzdür. Bu sayede kablo ile yüzey arasında sürtünme en aza indiği için, kablo çekimi çok kolaydır. 

Mükemmel İç Yüzey Düzgünlüğü
• Galvanizleme işlemi sonrası, tüm çapak ve curuflar temizlenip, yüzey pürüzsüzleştirildiği için, boru iç çapında daralma olmaz, kablo çekme kapasitesi düşmez, düşük sürtünmeli yüzeyde de kablolar rahatça çekilir.  

Firesiz Kullanım ve Düşük Maliyet 
• Rigid Steel Conduit (GRSC Boru) yüksek süneklikte çelikten mamul olduğu için üzerinde pul pul dökülme, cidarlarında çatlama, dış yüzeyde soyulma ve bükülme sırasında sehim verme/hasar görme gibi sorunlara yol açmaz. , has excellent ductility that resists flaking,cracking, peeling, impact, and damage from severe bending.
• Fiziksel ve mekanik özellikleri, dişli borunun yaşam döngüsünü uzatır. 

Çevresel Hasara Karşı Koruma
• İç ve dış galvaniz kaplama, çelik borularda, korozyona karşı olabilecek en iyi korumayı sağlar. 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis